12. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

12. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

10 kwietnia 2022 r. delegacja składająca się z piętnastu członków i sympatyków Prawa
i Sprawiedliwości – mieszkańców powiatu zambrowskiego wraz senatorem Markiem Adamem Komorowskim wzięła udział w obchodach 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Warszawie.
Uroczystości rozpoczęły się od złożenia przez delegację Klubu Parlamentarnego PiS w Sejmie wieńców pod tablicami upamiętniającymi śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, śp. Marszałka Sejmu RP Macieja Płażyńskiego oraz pod tablicą Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, a następnie Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Kościele Seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie.

Po mszy przez delegacje pod przewodnictwem wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego zostały złożone wieńce przed Pałacem Prezydenckim, jak również na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego pod pomnikiem upamiętniającym śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r., oraz jak również w Kwaterze Smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Kulminacyjnym punktem obchodów 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej była wieczorna Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie, po której nastąpił Marsz Pamięci oraz wystąpienie Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim.

Senator RP
Marek Adam Komorowski