Firma Monolit rozpoczęła zbiórkę darów dla potrzebujących Ukraińców

Firma Monolit rozpoczęła zbiórkę darów dla potrzebujących Ukraińców

Dnia 28 lutego 2022 r. odbyła się konferencja prasowa przed budynkiem firmy Monolit, która rozpoczęła zbiórkę darów dla potrzebujących Ukraińców.

W konferencji prasowej po rozpoczęciu akcji udział wzięli przedstawiciele firmy oraz Senator RP Marek Adam Komorowski.

Wśród pracowników firmy Monolit jest wielu Ukraińców, których rodzinom firma Monolit chce pomóc.

Jak powiedział, dyrektor zarządzający firmą, Jacek Sutkowski:

  • Zbieramy dary od mieszkańców Zambrowa i pracowników naszej firmy, jak również pracowników z Ukrainy, którzy przynoszą dary do naszej firmy. Podstawimy samochody, którymi podwieziemy to wszystko na granicę. Zaoferujemy też pomoc w przewozie osób do Zambrowa.

Senator RP Marek Adam Komorowski:

  • Znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji, związanej z wojną na Ukrainie i z potrzeby serca, Polacy patrząc na to co się dzieje, jaki jest tragizm wydarzeń wojennych na Ukrainie, podjęli próbę zbiórki różnych rzeczy. W Zambrowie zbiórki rozpoczęły się w szeregu różnych instytucjach, samorządach i firmach. Jesteśmy w tej chwili w firmie Monolit, gdzie od dzisiaj rozpoczyna się zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy i ofiar wojny na Ukrainie. Zbiórka ta będzie koordynowana z Panem Wojewodą Są też podejmowane działania w związku z uchodźcami, którzy przybywają z Ukrainy. Ma być podpisana przez Wojewodę umowa ze Starostą Zambrowskim na możliwość ulokowania grup uchodźców. Osoby prywatne też deklarują chęć zakwaterowania na pewien okres obywateli Ukrainy. Pomoc jest szeroka. Cieszy ten odruch serca i pokazanie, że Polacy nie są obojętni tym wydarzeniom, że potępiają Władimira Putina, potępiają to co robi jego armia na Ukrainie. Jest to nie do przyjęcia. Wymaga to potępienia przez wszystkich, przez cały świat i to się dzieje. A z drugiej strony trzeba pomagać. Trzeba wszystko robić, żeby pomagać w tej krytycznej sytuacji. Wczoraj w Zambrowie odbyła się Msza św., modliliśmy się za Ukrainę, za te wszystkie ofiary. Dzisiaj rozpoczynają się zbiórki, czyli pomoc materialna.

Firma Monolit zaoferowała się też z pomocą w transporcie darów rzeczowych na granice w przypadku pozostałych akcji prowadzonych na terenie Zambrowa.

Senator RP
Marek Adam Komorowski