Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej

Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego w 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci. Jego punktem kulminacyjnym był 12 września 2021, kiedy to w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się msza beatyfikacyjna sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym samym czasie do godności błogosławionej została wyniesiona także matka Elżbieta Róża Czacka – założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Kard. Stefan Wyszyński, prymas Polski i Matka Elżbieta Czacka, fundatorka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, zostali oficjalnie włączeni przez papieża Franciszka do grona błogosławionych. Zostały odsłonięte portrety beatyfikacyjne nowych błogosławionych, które powstały na podstawie ich fotografii, a do ołtarza przyniesione procesyjnie relikwie kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.

Wspomnienie kard. Stefana Wyszyńskiego obchodzone będzie 28 maja, a Matki Elżbiety Czackiej 19 maja.

W uroczystościach wzięło udział około 7 tysięcy ludzi, w tym przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim na czele.

W uroczystościach uczestniczył także senator RP Marek Adam Komorowski.

Senator RP
Marek Adam Komorowski