Dożynki Gminy Kolno

Dożynki Gminy Kolno – 06.09.2020 r.

6 września br. w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Koźle odbyły się Dożynki Gminy Kolno. Na uroczystej mszy dziękczynnej dziękowano za tegoroczne plony. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił ks. inf. Jan Sołowianiuk, który dziękował rolnikom za trud ich pracy rolników, a Panu Bogu za tegoroczny urodzaj zbiorów. W uroczystej mszy uczestniczyli m.in. przedstawiciele parlamentu, władze województwa, samorządowcy i przedstawiciele władz gminy. Uczestników dożynek powitał proboszcz parafii ks. dr hab. Jarosław Sokołowski.

Oprawę muzyczną zapewnił Zespól Ludowy Czerwieniacy. Dary ołtarza złożyli mieszkańcy wsi Waszki, Górszczyzna, Łacha Zajezierze, Wincenta, Czerwone i Szablaki z Parafii w Koźle oraz mieszkańcy miejscowości Ptaki z Parafii w Zabielu.

Na zakończenie uroczystości dożynkowych, które ze względu na epidemię koronawirusa odbyły się w ograniczonym zakresie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podkreślili etos pracy rolnika będącego w obecnych czasach często zarówno ekonomistą jak i menadżerem. Podziękowano wszystkim rolnikom Gminy Kolno za codzienną pracę.

Senator RP
Marek Adam Komorowski