Konwencja PiS w podwarszawskich Markach

Konwencja PiS w podwarszawskich Markach

W sobotę 4 czerwca br. w podwarszawskich Markach odbył się Krajowa Konwencja PiS.

W konwencji tej wzięła udział m.in. delegacja z powiatu zambrowskiego. Konwencja miała praktycznie jeden punkt – wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes w swoim wystąpieniu nawiązał do okresu sprawowania rządów przez Prawo i Sprawiedliwość zarówno aktualnie, jak i wcześniej. Prezes Jarosław Kaczyński przypomniał osiągnięcia rządu. Zwrócił uwagę na wprowadzone reformy; takie jak: program 500+, Mama 4+, Senior +, Leki 75+, dodatkowa emerytura, obniżenie wieku emerytalnego, obniżenie stawki PIT, bez PIT dla młodych, wzrost nakładów na służbę zdrowia, na edukację, odtwarzanie posterunków Policji, odtwarzanie placówek pocztowych, odtwarzanie połączeń autobusowych, program modernizacji służb mundurowych, 0% VAT na nawozy, większe dopłaty do paliwa rolniczego, dopłaty dla rolników na poziomie średniej UE.

W wystąpieniu swoim prezes Jarosław Kaczyński wspomniał również o najważniejszych, strategicznych inwestycjach, które mają wzmocnić naszą niezależność i suwerenność tj. inwestycja budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, budowa tunelu łączącego Świnoujście z Polską czy realizacja przekopu Mierzei Wiślanej, budowa trasy Via-Karpatia, czy wreszcie rozbudowa gazoportu i realizacja gazociągu Baltic Pipe, przez co całkowicie uniezależni nas od gazu z Rosji. Podsumowując aktualną sytuację prezes podkreślił, że aktualnie najważniejszym zadaniem rządu będzie walka z inflacją, która w zdecydowanej mierze wynika z agresji Rosji na Ukrainę.

Na zakończenie konwencji prezes Jarosław Kaczyński zwrócił się o mobilizacje lokalnych struktur i zapowiedział objazd najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości po Polsce.

Senator RP
Marek Adam Komorowski