Milionowa Karta Dużej Rodziny

Milionowa Karta Dużej Rodziny

W piątek, 4 września w Turośli (powiat kolneński) Barbara Socha wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej, w towarzystwie parlamentarzystów posłów na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego i Lecha Kołakowskiego oraz senatora RP Marka Adama Komorowskiego uroczyście wręczyła symboliczną Kartę Dużej Rodziny. Karta trafiła do państwa Malinowskich, mających czworo dzieci. Pani wiceminister podkreśliła, że w kraju mamy już milion rodzin 3+ i ok. 4 mln użytkowników. Wójt Gminy Turośl Witold Niedbała podkreślił, że jest dumny z faktu, iż milionowa karta trafiła do Gminy Turośl w województwie podlaskim. Wojewoda Bohdan Paszkowski wskazał, iż naszym województwie wydanych zostało ok. 130 tysięcy kart.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek oraz dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających co najmniej trójkę dzieci. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. Zniżki na podstawie Karty oferuje ponad 7.200 firm i instytucji w ponad 26 tysiącach lokalizacjach. Minister zwróciła uwagę, że program Karta Dużej Rodziny jest systematycznie udoskonalany.

Karta przyznawana jest każdemu członkowi rodziny wielodzietnej. Rodzicom wydawana jest dożywotnio, a dzieciom – do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki.  Od 2019 r. Karta przysługuje również osobom, które kiedykolwiek miały na utrzymaniu troje lub więcej dzieci.

Senator RP
Marek Adam Komorowski