Msza święta w intencji zakończenia pandemii COVID-19

W sobotę 18 kwietnia o godz. 700 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie odbyła się z intencji senatora RP Marka Adama Komorowskiego msza św. w intencji zakończenia pandemii koronawirusa COVID-19 spowodowanej przez wirus SARS-CoV-2. Msza została odprawiona przez wszystkich księży parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, a wspólna modlitwa jest wyrazem troski o zdrowie nas wszystkich.

Trzeba bowiem pamiętać, że choroba COVID-19 to ostra choroba zakaźna układu oddechowego o dużej śmiertelności. Rozprzestrzenianie się tej choroby następuje  zazwyczaj w wyniku kaszlu lub kichania, dlatego ważne jest ograniczenie do niezbędnego minimum swojej aktywności, ponieważ jest to bardzo agresywny wirus i w przypadku niezachowania obostrzeń może się on bardzo szybko rozprzestrzeniać. W kraju aktualnie jest już prawie dziesięć tysięcy osób zakażonych tą chorobą, a wśród nich są też mieszkańcy naszego regionu. Dlatego dzisiaj musimy wziąć odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za swoich najbliższych i znajomych jednym słowem za nas wszystkich. Róbmy więc wszystko aby zapobiec epidemii, zostańmy w domu tak długo jak to będzie konieczne, ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa.

Dziękując za odprawienie mszy życzę nam wszystkim wytrwałości w tym trudnym dla nas czasie oraz życzliwości i wyrozumiałości, a przede wszystkim zdrowia.

Senator RP
Marek Adam Komorowski