Oficjalne otwarcie przebudowanych dróg w gminach: Piątnica, Jedwabne oraz Zambrów

Oficjalne otwarcie przebudowanych dróg w gminach: Piątnica, Jedwabne oraz Zambrów

Od piątku 22 października 2021 r. mieszkańcy Kobylina (gm. Piątnica) mogą już oficjalnie korzystać z przebudowanej drogi powiatowej. Przebudowa kosztowała około 2 mln 150 tys. zł., z czego połowa to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, resztę pokryli: Powiat Łomżyński i Gmina Piątnica.

Przed uroczystym otwarciem w Kobylinie poświęcone zostały też drogi powiatowe w Piątnicy (dojazd do mostu Hubala), Dobrzyjałowie (ul. Zdrojowa, most, droga do m. Pieńki-Borowe) oraz Górkach-Sypniewo. Oficjalnych uroczystości wcześniej nie było, bo przeszkodziła w tym pandemia.

Ogólny koszt tych zadań to 10 milionów złotych.

W poniedziałek (25.10) otwarto drogę powiatową na terenie gminy Jedwabne. Chodzi o przebudowaną drogę powiatową nr 1923B Kotowo Plac – Kotowo Stare – Choszczewo do drogi 1962B na odcinku Kotowo Plac – Stare Kotowo. Odcinek o długości 1865 m kosztował 2,3 mln zł. Inwestycja została zrealizowana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Również od piątek (25.10) kierowcy mogą korzystać z wyremontowanej drogi powiatowej między miejscowościami Kossaki-Falki i Rutki (gm. Zambrów). Ma nieco ponad 4 kilometry i kosztowała prawie 5,5 mln zł. Z Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg) i z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych pochodziła połowa wartości tej inwestycji. Na pozostałą część złożyły się samorządy powiatu zambrowskiego i gminy Rutki. W gminie oddano także po remoncie do użytku ul. Przemysłową w Rutkach-Kossakach.

Były to niebezpieczne i słabe jakościowo drogi a inwestycje oczekiwane od wielu lat.

  • Wszystkie gminy i powiaty, jak nie co roku, to raz na kilka lat mogą otwierać nowe drogi – kraj się zmienia i to pokazuje, jak skutecznie można pomagać samorządom – mówił obecny na otwarciu wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.

W wydarzeniach wziął udział senator RP Marek Adam Komorowski.

Senator RP
Marek Adam Komorowski