Otwarcie pełnowymiarowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Jarnutach

Otwarcie pełnowymiarowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Jarnutach

W poniedziałek 4 października 2021 r. senator Marek Adam Komorowski brał udział w oficjalnym otwarciu Sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Jarnutach.

Sala w Jarnutach to pierwsza pełnowymiarowa sala gimnastyczna w gminie Łomża. Nowoczesną salę udało się wybudować m.in. dzięki środkom z programu „Sportowa Polska”. Budowa sali kosztowała blisko pięć milionów złotych.70% dofinansowanie samorząd gminy Łomża otrzymał z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

„Owoce programu partii Prawo i Sprawiedliwość, a w konsekwencji rozwoju Polski, zaczęły docierać do szerszych grup społecznych. Większe środki zostały skierowane także do regionów i gmin mniej zamożnych, także do takich jak nasza gmina Łomża. Dowodem jest ta ukończona już inwestycja – budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jarnutach.” – mówił wójt Gminy Łomża Piotr Kłys.

Z nowej sali cieszą się przede wszystkim uczniowie, którzy do tej pory zajęcia z wychowania fizycznego mieli na szkolnych korytarzach, albo na podwórku. Sala ma być również wykorzystywana do organizacji imprez o charakterze rekreacyjnym, organizacji imprez widowiskowo-estradowych oraz organizacji wystaw.

W uroczystości udział wzięli również posłowie: Kazimierz Gwiazdowski, Lech Kołakowski i Stefan Krajewski, jak również wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

Senator RP
Marek Adam Komorowski