Podziękowanie Januszowi Puchalskiemu za lata pracy, 13.09.2020 r.

Podziękowanie Januszowi Puchalskiemu za lata pracy, 13-15.09.2020 r.

13 września br., w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie podczas mszy św. podziękowano Panu Januszowi Puchalskiemu za blisko 50 lat pracy jako organista parafii.

Janusz Puchalski urodził się 28 marca 1942 r. w Kuczynie. Rozpoczął pracę jako organista w Czyżewie. W 1970 r. ukończył Instytut Organistowski w Warszawie. Od 1971 r. rozpoczął pracę jako organista w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, którą zakończył 6 września 2020 r. W tym okresie dał się poznać jako wspaniały organista i człowiek. Był lubiany i szanowany praktycznie przez wszystkich parafian oraz doceniany w całej Diecezji Łomżyńskiej. Mszy św. przewodniczył dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Śpiewu Kościelnego ks. dr Kazimierz Ostrowski, który wygłosił homilię dziękując Panu Januszowi Puchalskiemu za lata pracy jako organisty. Słowa podziękowania skierował również proboszcz parafii ks. prał. dr Wojciech Nowacki.

Po mszy odbył się koncert, w którym wystąpili solistka Joanna Palac – sopran i Waldemar Bączyk – tenor, a na organach zagrał nowy organista Zbigniew Chajęcki. Następnie podziękowania byłemu organiście Januszowi Puchalskiemu złożyli przedstawiciele wspólnoty parafialnej, a także członkowie chóru parafialnego, delegacja Gminy Zambrów w składzie wójt Jarosław Kos wraz z przewodniczącą rady gminy Jolantą Wielgat i radną Elżbietą Sasinowską. Życzenia złożył także senator Marek Adam Komorowski z małżonką. Zaśpiewano wspólnie pieśń „Panie modlitwę zmów” życząc bożego błogosławieństwa na dalsze życie. Na zakończenie Janusz Puchalski z wielkim wzruszeniem podziękował wszystkim za obecność i życzenia.

Po uroczystościach w dniu 15 września 2020 r. senator Marek Adam Komorowski spotkał się w biurze senatorskim z Januszem Puchalskim i jeszcze raz  podziękował za lata pracy jako organista parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Spotkanie było okazją do wspomnień czasów gdy Pan Janusz Puchalski pełnił funkcję radnego: najpierw Miasta Zambrów, a następnie Powiatu Zambrowskiego. W spotkaniu tym uczestniczył także nowy organista Zbigniew Chajęcki i zakończyło się ono wspólnymi zdjęciami.

Senator RP
Marek Adam Komorowski