PWSIiP zainaugurowała rok akademicki

PWSIiP zainaugurowała rok akademicki

7 października 2021r. po raz kolejny społeczność uczelni zainaugurowała rok akademicki. Uczelnia została powołana 22 czerwca 2004r. i kształci praktyków, współpracuje z samorządami i kadrą kierowniczą przedsiębiorstw.

Studia w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży rozpoczyna na pierwszym roku 698 osób.  Na całej uczelni kształci się 1863 studentów, z czego 1427 na studiach stacjonarnych i 436 na studiach zaocznych. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dynamicznie się rozwija. W najbliższych miesiącach PWSIiP w Łomży stanie się Akademią Nauk Stosowanych, co jeszcze bardziej podniesie prestiż łomżyńskiej uczelni.

Inauguracyjne uroczystości rozpoczęła Msza św. w Kościele Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Po wspólnej modlitwie uroczystości przeniosły się do auli im. prof. Antoniego Jakubczaka, gdzie zgromadzonych powitał rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik. Wzięli w niej udział nie tylko naukowcy i studenci, ale także przedstawiciele lokalnych władz, instytucji i przyjaciele uczelni. Podkreślono ważną rolę jaką spełnia ta uczelnia nie tylko w Łomży, ale także w całym regionie łomżyńskim.

W uroczystościach uczestniczył senator RP Marek Adam Komorowski.

Senator RP
Marek Adam Komorowski