Spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim

Spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim

19 stycznia 2022 r. senatorowie Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z premierem Mateuszem Morawieckim. Do spotkania doszło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a jego tematem była aktualna sytuacja. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił najistotniejsze kwestie związane z wdrażaniem programu „Polski Ład” oraz przedstawił aktualną sytuację w kraju i na arenie międzynarodowej.

Premier zwrócił uwagę na szereg wdrażanych programów społecznych, podwyższeniu progu podatkowego, podniesieniu kwoty wolnej od podatku, wsparciu seniorów, przedsiębiorców, samorządów, rodzin, wagi tych programów i ich doniosłości oraz konieczności ze względu na panującą sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Poruszono kwestie tarczy antyinflacyjnej 2.0.

Senatorowie podzielili się natomiast refleksjami dotyczącymi wdrażanych programów, oraz zgłosili szereg uwag i zapytań związanych z sprawami lokalnymi. Poruszone zostały także kwestie związane z Województwem Podlaskim dotyczące sytuacji na granicy i współpracy transgranicznej naszych samorządów. W spotkaniu wziął udział także rzecznik prasowy rządu sekretarz stanu Piotr Müller oraz szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów sekretarz stanu Krzysztof Kubów. Zapowiedziano dalszego tego rodzaju spotkania.

Do pobrania w PDF:

Senator RP
Marek Adam Komorowski

Spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim