Uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych strażakom z powiatu monieckiego

Uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych strażakom z powiatu monieckiego

11 lutego 2022 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania samochodów ratowniczo-gaśniczych dla miejscowej komendy oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Trzciannem i Długołęce.

Średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Man do Komendy Powiatowej PSP w Mońkach. Zakup pojazdu możliwy był dzięki środkom z budżetu państwa, dofinansowaniu z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 oraz wsparciu przez lokalne samorządy z gmin: Krypno, Mońki, Jaświły i Trzcianne. Całkowity koszt pojazdu wraz z wyposażeniem wyniósł 896 670 złotych.

Ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego Man do OSP w Trzciannem. Środki finansowe na zakup wozu w wysokości blisko 1 mln.100 tys. zł. pochodziły z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Biebrzańskiego Parku Narodowego i Gminy Trzcianne.

Używany dotychczas przez Komendę powiatową PSP w Mońkach średni samochód ratowniczo – gaśniczy Renault przekazany został do OSP w Długołęce.

Wśród gości uroczystości byli m.in. wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, senator RP, przewodniczący Głównego Sądu Honorowego Związku OSP RP Marek Adam Komorowski, podlaski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sebastian Zdanowicz, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras, kapelan wojewódzki PSP ksiądz Wojciech Ejsmont, , proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach ksiądz Wojciech Wojtach, dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego Artur Wiatr, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych a także funkcjonariusze straży i druhowie OSP.

Uroczystość była doskonałą okazją do złożenia podziękowań osobom i instytucjom, które wsparły zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz wręczenia jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogorzałkach gmina Dobrzyniewo dużej promesy na termomodernizację oraz wymianę pokrycia dachowego remizy.

Senator RP
Marek Adam Komorowski