„Wiele dróg – jeden cel. Ku Niepodległej” – otwarcie wystawy w Zambrowie

„Wiele dróg – jeden cel. Ku Niepodległej” – otwarcie wystawy w Zambrowie

Opowiadająca o drodze do niepodległości dzisiejszego województwa podlaskiego plenerowa wystawa zawitała 12 października 2021 roku do Zambrowa. Plansze, które składają się na wystawę, nawiązują do historii 14 powiatów, które tworzą dzisiaj województwo podlaskie.

Ideą wystawy jest przypomnienie skomplikowanej drogi poszczególnych podlaskich miejscowości do odzyskania niepodległości. Ekspozycja podkreśla wkład mieszkańców różnych części województwa w dzieło odzyskania niepodległości, lokalne historie, z których mieszkańcy mogą być dumni.

„Z zadowoleniem przyjąłem informację, że ta wystawa zawitała do Zambrowa. Warto cały czas przypominać historię, bo wiele jest jeszcze aspektów, które trzeba zgłębić.”– mówił obecny na otwarciu senator RP Marek Adam Komorowski, jednocześnie zachęcając mieszkańców jak też uczniów lokalnych szkół do odwiedzania wystawy.

Wystawa „Wiele dróg – jeden cel. Ku Niepodległej” jest realizowana w ramach projektu Wojewody Podlaskiego we współpracy z Województwem Podlaskim oraz Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Projekt został sfinansowany ze środków Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017 – 2022. Za stronę merytoryczną tego projektu odpowiadali pracownicy Muzeum Podlaskiego w Białymstoku: Krzysztof Kossakowski, Paweł Okołot i Piotr Niziołek.

Senator RP
Marek Adam Komorowski