Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Województwie Podlaskim

Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Województwie Podlaskim Foto. Sylwester Nicewicz

Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy. Dotyczy on 10 obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

23 lipca 2021r. Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę w Podlaskiem od Kolna, gdzie spotkał się z samorządowcami. Następnie był na budowie rewitalizowanego rynku w centrum Grajewa, gdzie złożył kwiaty przed Pomnikiem Niepodległości. W Białousach spotkał się z rolnikami w Gospodarstwie Jerzego Wilczewskiego. W Czarnej Białostockiej zwiedzał inwestycję -pełnowymiarową halę sportową i boisko sportowe. Odwiedził Teatr Dramatyczny w Białymstoku, gdzie zaczął się właśnie gruntowny remont. Z Białegostoku premier Mateusz Morawiecki przejechał do Tykocina, gdzie był gościem specjalnym na Pikniku Rodzinnym na Placu Czarnieckiego.

Senator RP
Marek Adam Komorowski