XXI Dzień Papieski – „NIE LĘKAJCIE SIĘ!”

XXI Dzień Papieski – „NIE LĘKAJCIE SIĘ!”

10 października 2021 roku, odbyły się obchody XXI-go Dnia Papieskiego. Uroczystości zostały zorganizowane wspólnie przez Dziekana Dekanatu Zambrowskiego i Burmistrz Miasta Zambrów.

16 października 1978 roku Arcybiskup Krakowski kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem. Przybrał imię Jan Paweł II. Na pamiątkę tego wydarzenia w 2001 roku polski Kościół Rzymskokatolicki ustanowił Dzień Papieski. Święto to obchodzone jest zawsze w niedzielę przed 16 października. Ma to być symbolem wdzięczności, łączności duchowej z papieżem św. Janem Pawłem II i promocją Jego nauczania. Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Oprawę muzyczną w czasie Mszy św. przygotowała Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Krzysztofa Witkowskiego. Pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II licznie przybyłe delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

W uroczystościach udział wzięli: parlamentarzyści, samorządowe miasta, powiatu i gminy, zambrowskie poczty sztandarowe, delegacje służb mundurowych, związków, stowarzyszeń, organizacji, szkół, przedszkoli i partii politycznych.

Z okazji Dnia Papieskiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie odbyła się projekcja filmu „Ty jesteś skała”, dokumentującego odwiedziny św. Jana Pawła II w Łomży w 1991 r. i ukazującego aktualne znaczenie tej pielgrzymki.

Senator RP
Marek Adam Komorowski