Siatkarki ze Stowarzyszenia Sportowego Rekord z Zambrowa z wycieczką do Parlamentu

Siatkarki ze Stowarzyszenia Sportowego Rekord z Zambrowa z wycieczką do Parlamentu

Siatkarki Stowarzyszenia Sportowego Rekord w Zambrowie, to kolejna grupa, która na zaproszenie senatora RP Marka Komorowskiego w dniu 26 kwietnia 2022 r. odwiedziła polski parlament.

Do wspólnego wyjazdu z młodymi siatkarkami zostały również zaproszone przez senatora RP Marka Komorowskiego dwie młode uchodźczynie z Ukrainy. Dziewczęta trenujące piłkę siatkową goszcząc w gmachu Sejmu i Senatu miały okazję zapoznać się z historią polskiego parlamentaryzmu, a także z procedurą tworzenia ustaw sejmowych. Młodzież zwiedziła z przewodnikiem parlament w tym sale posiedzeń Sejmu i Senatu. Spacerując po korytarzach parlamentarnych można było spotkać znanych polityków.

Grupa miała okazję uczestniczyć w połączonym posiedzeniu trzech komisji: Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Komisji Ustawodawczej. Grupa została powitana przez przewodniczącego obradujących komisji i mogła obserwować pracę senatora Marka Adama Komorowskiego i być świadkiem przebiegu głosowania przy rozpatrywaniu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty.

W trakcie tej wizyty wykonano również szereg pamiątkowych zdjęć, jak również rozmawiano na temat samej pracy senatorów.

Po trudach zwiedzania młodzież skorzystała z zaproszenia senatora Marka Adama Komorowskiego i udała się do znanej sieci na posiłek.

Senator RP
Marek Adam Komorowski