Jubileusz 50-lecia posługi w Zambrowie Sióstr Boromeuszek

Jubileusz 50-lecia posługi w Zambrowie Sióstr Boromeuszek

29.08.2021r. w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie odprawiona została uroczysta Jubileuszowa Msza św. z udziałem Sióstr z pochodzącą z Zambrowa Przełożoną Generalną Zgromadzenia sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie Marią Pauliną Łuba oraz Sióstr, które posługiwały w naszej parafii w minionych latach.

Dnia 11 czerwca 1971 roku rozpoczęła się posługa Sióstr Boromeuszek w nowoutworzonej placówce w naszym mieście. Początkowo Siostry zamieszkały w domu parafialnym. Siostry Boromeuszki od początku aktywnie uczestniczyły w życiu parafii i naszego miasta: prowadziły katechezę, przygotowywały dzieci i młodzież do sakramentów świętych, troszczyły się o piękno liturgii i świątyni, aktywnie uczestniczyły w pracy ruchów i wspólnot kościelnych, szczególnie ruchu „Światło – Życie” i Odnowy w Duchu Świętym. W maju 1984 roku Biskup Łomżyński zezwolił na ustanowienie kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Domu Zgromadzenia Sióstr przy ówczesnej ulicy Cmentarnej. 3 marca 1985 roku Siostry zamieszkały przy ulicy Milenijnej 11 w którym mieszkają do dzisiaj.

W czasie Mszy św. Siostry wraz z kapłanami i wiernymi modlili się o Boże błogosławieństwo, opiekę św. Karola Boromeusza dla Sióstr Boromeuszek z okazji jubileuszu 50-lecia posługi Sióstr w Zambrowie. Była to też okazja by podziękować Bogu za wszystkie dobre owoce ich posługiwania oraz modlitwę o obfitość Bożej łaski i o nowe powołania.

Na powyższe uroczystości zostały wystosowane przez senatora RP Marka Adama Komorowskiego listy gratulacyjne oraz wręczone upominki i kwiaty.

Senator RP
Marek Adam Komorowski