Msza św. w intencji Ukrainy w zambrowskiej farze

Msza św. w intencji Ukrainy w zambrowskiej farze

Senator RP Marek Adam Komorowski wystosował do samorządowców, mieszkańców Zambrowa jak też przebywających w mieście obywateli Ukrainy zaproszenie na Mszę św. w intencji Ukrainy:

„W związku z bezprawnymi działaniami Władimira Putina i wojną na Ukrainie w uzgodnieniu z dziekanem dekanatu zambrowskiego ks. prał. dr Wojciechem Nowackim proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie w dniu 27 lutego 2022 r., tj. w najbliższą niedzielę, w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej o godz. 10:30 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ukrainy, na którą zapraszamy mieszkańców i przebywających w Zambrowie obywateli Ukrainy.

Ukraina w sposób bezprecedensowy, nieuprawniony i niczym nieusprawiedliwiony została zaatakowana przez Rosję. Pełną odpowiedzialność za wybuchłą wojnę ponosi strona rosyjska, a przede wszystkim prezydent Rosji Władimir Putin, minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow i dowództwo wojsk rosyjskich.

Licząc na szybkie zakończenie wojny zwycięstwem strony ukraińskiej pozostajemy myślami i modlitwą z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i narodem ukraińskim.

Niech wspólna modlitwa będzie wyrazem naszego wsparcia Ukrainy.

Niech żyje wolna i niepodległa Ukraina!!!”

W niedzielę 27.02.2022 r. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, przyozdobionym w barwy narodowe Ukrainy, licznie zgromadzeni wierni modlili się w intencji pokoju. Przybywający przed wejściem do świątyni mogli zabrać świece z ukraińską flagą.

Wszyscy jako Polacy jesteśmy bliscy naszym braciom Ukraińcom, wielu z nich znalazło miejsce w naszej społeczności zambrowskiej, podejmując pracę, troszcząc się o byt swoich rodzin. Szczególnie im chcemy ofiarować znaki naszej solidarności dar naszej modlitwy, a także w miarę możliwości w kolejnych dniach wszelką pomoc materialną. Dzisiaj gromadzimy się podczas tej Mszy świętej w gronie przedstawicieli społeczności lokalnej, ale także parlamentarzystów – powiedział przed rozpoczęciem Mszy św. proboszcz ks. Wojciech Nowacki.

Po zakończonej Mszy św. została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Senator RP
Marek Adam Komorowski